DOPRAVA ZDARMA od 29€

Mnohým z vás príde kúpanie v horúcich prameňoch počas leta príde ako úplná blbosť. Pravdou je, že na počasí vôbec nezáleží. V tomto článku sa dozviete niekoľko priaznivých účinkov na ľudský organizmus, ktoré vás presvedčia o tom, že aj horúce dni nie sú zlé pre návštevu kúpeľov. Pripravený? Ideme na to!

1.) Potrebujete rozhýbať okysličenú krv? Práve teraz sa niektorí z vás zatvárili. Okysličená krv je však dôležitá pre správnu výživu orgánov, tkanív a buniek. Kúpanie v horúcich prameňoch zlepšuje prúdenie okysličenej krvi. Telu navyše pomáha pri detoxifikácii.

2.) Nie je prekvapením, že kúpanie v horúcich prameňoch zvyšuje telesnú teplotu. Vďaka tomu však pomáha zničiť baktérie a vírusy.

3.) Horúce pramene väčšinou obsahujú veľké množstvo minerálov, vďaka čomu bude vaša pokožka jemnejšia. Ak tento prameň obsahuje aj síru, pomáha zbaviť sa nepríjemných symptómov ekzémov psoriázy. 

4.) Horúce pramene vám pomôžu zbaviť sa bolesti prirodzene. Ide hlavne o bolesť svalovči artritídu.

5.) Minerály obsiahnuté v horúcich prameňoch pomáhajú pri redukcii stresu. To, že sa vaše telo prudko ohreje, a neskôr prudko ochladí, telo utlmí a vy tak pohodlne zaspíte.

Pridaj komentár

Košík