Ezo Blog

Miesto pre váš oddych...

Čo by to bol za svet, keby nespavosť neexistovala


Publikované dňa 17.03.2015 v kategórii Nezaradené.


Dobré ránko! Predstavte si, že by ste tieto slová vyslovovali každý deň s úsmevom na tvári…

Tento článok nechcem veľmi viesť v rovine nespavosti, skôr v rovine nedostatku spánku. Pretože nie len tí, ktorí ponocujú, majú ťažší život. Ťažší ho majú aj tí, ktorí spia dobre, no neobetujú spánku dostatok času.Spánok robí svet krajším

Na moment si predstavte, že by ste mali každý deň poctivo “odspatých” 8 hodín, čo je vo všeobecnosti považované za ideálnu dĺžku spánku. Viete si predstaviť, aký by bol váš deň? Viete, ako by vyzeral celý svet? Ak si to neviete v rýchlosti predstaviť, troška vám napoviem.

Celý deň bez zbytočnej nervozity

Práve si predstavujete ako prichádzate ráno do práce, zalepené oči, v duchu nadávate, že ste si ešte mohli pospať. Prvé 2 hodiny vám nikto nemôže povedať niečo, čo by sa vám nepáčilo, lebo potom máte skazený celý deň. A niekedy aj dotyčná osoba (keď jej to dáte vyžrať 😀 ).

Predstavte si, že namiesto toho prídete do práce s radosťou, plne sústredení a pripravení na prácu. Žiadna nepodstatná vec vás nerozhodí. V práci jednoducho nastáva harmónia.

Vyhýbate sa zlým rozhodnutiam

Často sa vplyvom nedostatku stáva, že je náš úsudok jemne zahmlený a nedokážeme vidieť veci v širších súvislostiach. Príčinou je to, že sa zvykneme zle rozhodnúť. Dokonca aj pád firmy Lehman Brothers sa pripisuje nedostatku spánku spoločníkov.

Ak si doprajete dostatok spánku, váš mozog a vaša myseľ sú dostatočne oddýchnuté a vy tak viete robiť tieto rozhodnutia lepšie.

Znižujete riziko mikrospánku

Či už ste vodič alebo nie, zaspať na volante sa jednoducho nevypláca. S dostatkom spánku máte vždy dostatok energie na to, aby ste si to odšoférovali do cieľovej destinácie.

Netrpíte stresom a depresiami

Vedeli ste, že nedostatok spánku zvyšuje stres? A vedeli ste, že nedostatok spánku dokáže spôsobiť úzkosti a depresie?

Určite sa slečne úzkosti a pani depresii vyhnete kvalitne zasnenými hodinami vo vašej posteli. Nezabudnite, že psychická radosť je základom každej radosti.

 

Tento článok vznikol ako osveta ku Dňu zdravého spánku, ktorý je oslavovaný počas prvého jarného dňa – 21. marca. Do 21. marca máte možnosť zakúpiť si u nás relaxačnú masku na oči so zľavou 15%. Počas platenia stačí použiť kód ZDRAVYSPANOK a zľava vám bude automaticky odrátaná. Tak neváhajte, a navštívte náš obchod. Stačí kliknúť na obrázok pod textom.
maska na oci CTA

lukas

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0

Kľúčové slová: , ,Komentáre ku článku: Čo by to bol za svet, keby nespavosť neexistovala

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.


3 × = deväť