Ezo Blog

Miesto pre váš oddych...

Ako levanduľa, aloe vera a harmanček pomáhajú vašej pleti


Publikované dňa 17.02.2015 v kategórii Nezaradené.


Ako ste si iste všimli, včera sme do našej EZO rodiny pridali nové produkty. A nájdete si medzi nimi aj bahennú masku na tvár z bahna z Mŕtveho mora. Preto výber dnešnej témy nie je úplnou náhodou. Levanduľa, aloe vera a harmanček sú totiž esenciálne oleje, ktoré táto maska obsahuje. A dnes si v rýchlosti povieme, aký dodatočný účinok majú tieto esenciálne oleje pre vašu pleť.Bahenná maska na tvár

Levanduľa

Účinky levandule sme už skloňovali v niekoľkých predchádzajúcich článkoch. Za zmienku stojí to, že pomáha odbúravať stres a vďaka tomu, že pomáha pri nespavosti vám dopraje sladké sny. Aký účinok má však pre vašu pleť? V prvom rade, levanduľa má výborné protizápalové účinky, čo sa vám môže hodiť hlavne vtedy, ak máte problémy s akné. Dôležité je povedať, že je vhodná pre všetky typy pleti, čiže kúru s levanduľou si budete môcť dopriať úplne všetci. Levanduľa navyše vašu pleť zregeneruje.

Aloe vera

Aloe vera určite mnohí poznáte ako rastlinu, ktorá je bohatá na antioxidanty. Napriek mnohým iným účinkom, aloe vera pomáha aj pri problémoch s pleťou. Podobne ako levanduľa, aj aloe vera má silné protizápalové účinky. Pomáha zmierniť opuchy a zároveň potláča zápal a s ním súvisiacu bolesť. Pre použitie aloe vera by ste sa mali rozhodnúť zvlášť vtedy, ak máte jemnú alebo citlivú pleť. Aloe vera navyše zjemňuje podráždenie pleti a zároveň sa postará o jej správny balans.

Harmanček

Je všeobecne známe, že harmanček zosvetľuje pleť. Práve kvôli tomu je ideálny pre blondínky. Mnohí z vás však poznajú harmanček hlavne pre jeho protizápalové účinky. Možno ste to nevedeli, ale harmanček pomáha zmierniť tmavé kruhy pod očami. Pomáha taktiež pri rozličných kožných ochoreniach. Bude sa vám teda hodiť ak sa chcete zbaviť vyrážok. Navyše, harmanček urýchľuje hojenie, takže aj pri akútnych problémoch s pleťou sa môžete dočkať skorého zahojenia.

 

Myslíte si, že by vám niektorá z týchto troch rastlín vedela v kombinácii s oslavovanými účinkami bahna z Mŕtveho mora pomôcť? Už sa tak stalo? Určite nám dajte vedieť vaše skúsenosti s týmto pomocníkom. A ak ste ju ešte nevyskúšali, no chceli by ste, nájdete ju v našom obchode. Stačí kliknú na odkaz pod článkom.

bahenna maska na tvar cta
lukas

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0

Kľúčové slová: , ,Komentáre ku článku: Ako levanduľa, aloe vera a harmanček pomáhajú vašej pleti

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.


šesť + = 8