Chcete nestarnúcu pleť? Používajte bahennú masku!

Ak patríte k tradičnému ženskému osadenstvu, vaša pleť a pokožka sú v rebríčku starostlivosti pravdepodobne na popredných miestach. Veď vaša tvár je jediné miesto na vašom tele, ktoré svetu ukazujete počas celého roka! Niet teda divu, že určitú časť svojho rozpočtu venujete vhodnej kozmetike. Počuli ste však o účinkoch bahna z Mŕtveho mora?Bahenná maska na tvár

Mŕtve more ako zdroj potrebných minerálov

V našich minulých článkoch sme už rozoberali účinky Mŕtveho mora. Tým, že obsahuje minerály ako sodík, horčík, lítium, vápnik, draslík či fosfor, má mnoho priaznivých účinkov pre ľudský organizmus. Samozrejme, veľa z týchto pozitívnych účinkov sa priamo dotýka našej pleti či kože.

Bolo preukázané, že pobyt pri Mŕtvom mori zlepšuje prekrvenie pokožky či látkovú výmenu, čo prospieva hlavne ľuďom s kožnými chorobami, akými sú psoriáza, ekzém a podobne.

Čo však bude zaujímať vás, milé dámy, je to, že látky z Mŕtveho mora zabraňujú starnutiu pokožky a napomáhajú pri jej vypínaní = menej vrások!! A ak na kúpeľ či obklad nemáte čas alebo chuť, skúste vymeniť svoju pleťovú masku za bahno z Mŕtveho mora.

Pred použitím nezabudnite na skúšku

Ak ste si povedali, že masku z Mŕtveho mora chcete vyskúšať, v prvom rade by ste ju mali otestovať na inej časti tela, ako je tvár. Bahno totiž môže vyvolať reakciu, preto je nutné pred začiatkom vykonať malý test.  Naneste si malé množstvo na ohyb predlaktia. Ak sa u vás objaví nepríjemné pálenie, určite si túto masku nenanášajte na tvár. Masku bez skúšky nepoužívajte pred dôležitou udalosťou, akou je napríklad svadba alebo ples (plesová sezóna je tu 🙂 ). Môže vás to zachrániť pred nechcenými účinkami a frustrácie z toho, ako vyzeráte, počas celej akcie. Poďme ale na samotné použitie.

Použitie bahna z Mŕtveho mora

Bahno vyberte z obalu a začnite pomaly nanášať tenkú vrstvu na tvár prstami či štetcom. Ak sa vám zdá byť bahno suché, nebojte sa pridať pár kvapiek vody. Určite sa pri nanášaní vyhnite oblasti očí. Čo sa bude diať potom?

Po chvíľke začnete cítiť, ako sa vám naťahuje pokožka. Približne po 15 minútach vám bahno začne vysychať. Odporúčam vám preto obmedziť mimiku tváre a rozprávanie. V opačnom prípade si začnete všímať vzduchom plachtiaci prach a kúsky bahna pod vašimi nohami.

Približne po 25-30 minútach si masku zmyte z tváre studenou vodou. Ak vám môžem poradiť, masku radšej použite pred kúpaním. Počas umývania sa mi totiž stalo, že sa mi bahno dostalo do vlasov. Následným kúpeľom či sprchou odstránite takéto zvyšky bahna aj zo svojich vlasov.

Ideálne je masku používať 2-krát týždenne.

Hladká, hydratovaná a pevná pleť

Po opláchnutí masky vás príjemne prekvapí jemnosť vašej tváre. Taktiež vás potešia stiahnuté póry a mierne ustupujúce akné. Počas celého dňa si potom budete všímať to, ako sa vám naťahuje vaša tvár.

 

Zaujala vás bahenná maska z Mŕtveho mora? Chceli by ste si ju vyskúšať? Nájdete ju v obchodoch DM Drogerie alebo v našom regále EzoTherapy. Navyše, onedlho ju nájdete aj našom obchode. A po vyskúšaní nám samozrejme nezabudnite povedať o výsledku, ktorý ste dosiahli.
Bahennú masku nájdeš v našom obchode!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *